blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

Odpust Parafialny AD 2016    W czwartek 8 września w święto Narodzenia NMP obchodziliśmy w naszej parafii odpust parafialny. Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył były wikariusz w Kaźmierzu a obecnie proboszcz parafii pw. MB Wniebowziętej w Śmiglu, ks. kanonik Krzysztof Mizerski odprawiona została o godz. 18.30. W uroczystości brało udział kilkunastu zaproszonych kapłanów. Po mszy wierni przeszli w procesji eucharystycznej wokół kaźmierskiej świątyni.

Jerzy Oses

DOŻYNKI 2016    W niedzielę 4 września 2016 r. rolnicy gminy Kaźmierz obchodzili tradycyjne DOŻYNKI". Uroczystości miały charakter Gminno-Parafialny i zapoczątkowane zostały Mszą św. dziękczynną celebrowaną przez proboszcza naszej parafii ks. Krzysztofa Musiała. Po mszy nastąpiły tradycyjne obrzędy dożynkowe. Funkcje starostów dożynkowych w tym roku pełnili państwo Wojciech Trochimowicz z Sokolnik Małych i Maria Kokot z Dolnego Pola.

Remigiusz Kaczmarek

ks. Zdzisław Korcz - podziękowanie    W maju b/r, jak w minioną niedzielę oznajmił oficjalnie ks. Zdzisław Korcz CR - otrzymał on wiadomość, że z dniem 1 września zostanie przeniesiony do nowej pracy. Z tej przyczyny Siostry Urszulanki SJK informują, że w niedzielę 28 sierpnia zostanie odprawiona o godz. 10.00 w Sokolnikach Wielkich Msza święta, którą to pożegnamy ks. kapelana i jednocześnie będziemy prosić Boga o dalszą pomoc, wsparcie oraz siły witalne dla ks. Zdzisława w pracy na rzecz nowego środowiska.

Grupa ŚDM z parafii Kaźmierz

SDM 2016    Mała grupa młodzieży naszej parafii udała się na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Żadnego zamachu nie było, wszystko się udało i wróciliśmy szczęśliwi do domu ciesząc się, że jest w naszym kraju i na świecie wielu młodych, dla których wiara w Jezusa jest czymś istotnym w codziennym życiu. Mogliśmy spotkać nie tylko papieża Franciszka, ale wielu biskupów, kapłanów, a przede wszystkim rówieśników ze wszystkich kontynentów.
Kto nie jechał, niech żałuje...

Jerzy Oses

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa    Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tegoroczna procesja eucharystyczna przeszła ulicami Poznańską, Szkolną i Rynek. Msza święta została wyjątkowo odprawiona przy trzecim, a nie jak dotychczas przy drugim ołtarzu. Trzeci ołtarz zbudowany został przez rodziców dzieci komunijnych na boisku szkoły podstawowej. W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe ze szkół, jednostek OSP z naszej gminy oraz poczty parafialne.