Panel Logowaniamod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj55
mod_vvisit_counterWczoraj1652
Twoje IP: 54.227.5.234
Dzisiaj: Kwi 25, 2014

10-ta rocznica kanonizacji Matki Urszuli Ledóchowskiej.

10-ta rocznica kanonizacji Matki Urszuli LedóchowskiejJak zapewne pamiętamy 18 maja 2003 roku w dniu swej rocznicy urodzin, papież Jan Paweł II dokonał na placu św. Piotra kanonizacji bł. Urszuli Ledóchowskiej. Teraz po 10-ciu latach od tamtego wydarzenia w pniewskim sanktuarium jej imienia odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem nuncjusza Apostolskiego w Polsce abpa Celestino Migliore.

Więcej…

 

Strażacy z gminy Kaźmierz uroczyście obchodzili święto swojego patrona św. Floriana

Święto partona strażakówW sobotę 4 maja 2013 r na uroczystą Mszę św. zjechały zastępy strażaków z jednostek gminy Kaźmierz. We mszy uczestniczyli strażacy z 8 jednostek; OSP Bytyń, OSP Chlewiska, OSP Gaj Wielki, OSP Gorszewice, OSP Kopanina, OSP Radzyny, OSP Sokolniki Małe i OSP Kaźmierz. Mszę w intencji wszystkich strażaków celebrował proboszcz kaźmierskiej parafii ks. Krzysztof Musiał.

Więcej…

 

Msza św. w intencji Ojczyzny

Msza św. w intencji OjczyznyOd śpiewu najstarszej polskiej pieśni religijnej „Bogurodzica" rozpoczęła się Msza św. w intencji umiłowanej Ojczyzny. Za wolną obecnie i niepodległą Polskę modlili się dziś w swojej świątyni kaźmierscy parafianie. We mszy uczestniczył poczet sztandarowy OSP Kaźmierz oraz grupa harcerzy i zuchów.

Więcej…

 

ZBLIŻAJĄ SIĘ DNI JEGO ZBAWCZEJ MĘKI…

            W 2 prefacji o Męce Pańskiej, którą kapłan odmawia w pierwsze trzy dni Wielkiego Tygodnia czytamy: Zbliżają się dni Jego zbawczej męki… To właśnie w tych dniach, jakie przed nami, jako chrześcijanie powinniśmy jeszcze bardziej przylgnąć do krzyża, pokochać krzyż i nauczyć się w jego obecności przebywać. Te dni zbawczej męki Chrystusa wyjednały nam zbawienie. Dlatego wchodząc w ten szczególny czas Wielkiego Tygodnia zróbmy małą powtórkę z lekcji religii, abyśmy bardziej świadomie weszli w Triduum Paschalne i święta Zmartwychwstania Chrystusa.

Więcej…

 

Powizytacyjne wskazania duszpasterskie

Wskazania duszpasterskieChciałbym skupić się na niektórych wskazaniach duszpasterskich, które pozostawił nam Jego Ekscelencja ks. bp Zdzisław Fortuniak, biskup pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej. Ostatnio w Rzymie Synod Biskupów zajął się sprawą nowej ewangelizacji. Chodzi o to, jak w nowej formie, przy wykorzystaniu różnych środków i metod ( np: drama, wizualizacja, konferencja prasowa, dynamika) dotrzeć do ludzi z ciągle aktualną Dobrą Nowiną. Ks biskup polecił utworzenie przyczółków duszpasterskich w miejscowościach położonych dalej niż 5 km od Kaźmierza. Dotyczyło by to Myszkowa, Przyborowa i Emilianowa. Trzeba tam zorganizować kręgi biblijne, zgromadzić dzieci i młodzież. Zadanie niełatwe. Myśl jest ciekawa; gdy przyjdą na spotkanie do przyczółka, może zapragną przyjechać na mszę św. do kościoła parafialnego. Dodatkowo należy założyć szkole koło Caritas. Powinien powstać oddział Akcji Katolickiej i młodzież zgromadzić w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży. Rozwijać Róże Pań Żywego Różańca; otoczyć troską ministrantów.

                                               ks. Krzysztof Musiał - proboszcz

 

Refleksje po kolędzie

Refleksje po kolędzieOdwiedziny duszpasterskie naszych rodzin cieszą się dużą popularnością. W tym roku kolęda przypadła podczas ferii szkolnych i dlatego część rodzin nie było w domu. Zazwyczaj parafianie czekają niecierpliwie na to spotkanie z duszpasterzem. Najważniejsze to Boże błogosławieństwo, które kapłan wnosi do domów. Wspólna modlitwa, okazja do wymienienia uwag odnośnie spraw duszpasterskich naszej parafii to czas cenny dla każdego księdza pośród ludu kaźmierskiego. Spotkałem się z wielką życzliwością Drogich Parafian i dużą gościnnością. Dla rodzin, które wprowadziły się do nowego domu, to był szczególny czas i wdzięczność, że kapłan poświecił im nowe mieszkanie. Była także obojętność i zamknięcie się na to, co mówił kapłan. Sporo rodzin naszej parafii żyje w trudnych warunkach materialnych i tę biedę po kolędzie widać. Dziękuję jeszcze raz za wszystkie spotkania w waszych domach, Drodzy Parafianie. Niech Bóg dopomaga swoim błogosławieństwem rozświetlać trudne chwile waszej codzienności. Jeszcze raz Bóg zapłać za dzieło kolędowe Anno Domini 2013.

                                           ks. Krzysztof Musiał – proboszcz

 

Świąteczne spotkanie grup parafialnych

Spotkanie świąteczneW dniu 6 stycznia 2013 r., do sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kaźmierzu na zaproszenie proboszcza naszej parafii ks. Krzysztofa Musiała przybyła grupa osób, które swoim udziałem w grupach i organizacjach parafialnych wspomagają kaźmierskich duszpasterzy. Do tych grup należ m.in. Panie z Żywego Różańca, Rady: Duszpasterska i Ekonomiczna, Parafialny Zespół Caritas, Komitet Odnowy Cmentarza, Krąg Biblijny, Grupa Modlitewna, Panowie zbierających składkę i osoby, które podjęły się modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych (Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego).

Więcej…

 
Witamy Gości
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Ostatnio zasnęli w Bogu

ś. † p.

Monika Frąckowiak z MyszkowaWieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

Media Katolickie