Panel Logowaniamod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj42
mod_vvisit_counterWczoraj653
Twoje IP: 23.21.23.126
Dzisiaj: Kwi 19, 2014

Msza św. w intencji Ojczyzny

Msza św. w intencji OjczyznyOd śpiewu najstarszej polskiej pieśni religijnej „Bogurodzica" rozpoczęła się Msza św. w intencji umiłowanej Ojczyzny. Za wolną obecnie i niepodległą Polskę modlili się dziś w swojej świątyni kaźmierscy parafianie. We mszy uczestniczył poczet sztandarowy OSP Kaźmierz oraz grupa harcerzy i zuchów.

Więcej…

 

ZBLIŻAJĄ SIĘ DNI JEGO ZBAWCZEJ MĘKI…

            W 2 prefacji o Męce Pańskiej, którą kapłan odmawia w pierwsze trzy dni Wielkiego Tygodnia czytamy: Zbliżają się dni Jego zbawczej męki… To właśnie w tych dniach, jakie przed nami, jako chrześcijanie powinniśmy jeszcze bardziej przylgnąć do krzyża, pokochać krzyż i nauczyć się w jego obecności przebywać. Te dni zbawczej męki Chrystusa wyjednały nam zbawienie. Dlatego wchodząc w ten szczególny czas Wielkiego Tygodnia zróbmy małą powtórkę z lekcji religii, abyśmy bardziej świadomie weszli w Triduum Paschalne i święta Zmartwychwstania Chrystusa.

Więcej…

 

Powizytacyjne wskazania duszpasterskie

Wskazania duszpasterskieChciałbym skupić się na niektórych wskazaniach duszpasterskich, które pozostawił nam Jego Ekscelencja ks. bp Zdzisław Fortuniak, biskup pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej. Ostatnio w Rzymie Synod Biskupów zajął się sprawą nowej ewangelizacji. Chodzi o to, jak w nowej formie, przy wykorzystaniu różnych środków i metod ( np: drama, wizualizacja, konferencja prasowa, dynamika) dotrzeć do ludzi z ciągle aktualną Dobrą Nowiną. Ks biskup polecił utworzenie przyczółków duszpasterskich w miejscowościach położonych dalej niż 5 km od Kaźmierza. Dotyczyło by to Myszkowa, Przyborowa i Emilianowa. Trzeba tam zorganizować kręgi biblijne, zgromadzić dzieci i młodzież. Zadanie niełatwe. Myśl jest ciekawa; gdy przyjdą na spotkanie do przyczółka, może zapragną przyjechać na mszę św. do kościoła parafialnego. Dodatkowo należy założyć szkole koło Caritas. Powinien powstać oddział Akcji Katolickiej i młodzież zgromadzić w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży. Rozwijać Róże Pań Żywego Różańca; otoczyć troską ministrantów.

                                               ks. Krzysztof Musiał - proboszcz

 

Refleksje po kolędzie

Refleksje po kolędzieOdwiedziny duszpasterskie naszych rodzin cieszą się dużą popularnością. W tym roku kolęda przypadła podczas ferii szkolnych i dlatego część rodzin nie było w domu. Zazwyczaj parafianie czekają niecierpliwie na to spotkanie z duszpasterzem. Najważniejsze to Boże błogosławieństwo, które kapłan wnosi do domów. Wspólna modlitwa, okazja do wymienienia uwag odnośnie spraw duszpasterskich naszej parafii to czas cenny dla każdego księdza pośród ludu kaźmierskiego. Spotkałem się z wielką życzliwością Drogich Parafian i dużą gościnnością. Dla rodzin, które wprowadziły się do nowego domu, to był szczególny czas i wdzięczność, że kapłan poświecił im nowe mieszkanie. Była także obojętność i zamknięcie się na to, co mówił kapłan. Sporo rodzin naszej parafii żyje w trudnych warunkach materialnych i tę biedę po kolędzie widać. Dziękuję jeszcze raz za wszystkie spotkania w waszych domach, Drodzy Parafianie. Niech Bóg dopomaga swoim błogosławieństwem rozświetlać trudne chwile waszej codzienności. Jeszcze raz Bóg zapłać za dzieło kolędowe Anno Domini 2013.

                                           ks. Krzysztof Musiał – proboszcz

 

Świąteczne spotkanie grup parafialnych

Spotkanie świąteczneW dniu 6 stycznia 2013 r., do sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kaźmierzu na zaproszenie proboszcza naszej parafii ks. Krzysztofa Musiała przybyła grupa osób, które swoim udziałem w grupach i organizacjach parafialnych wspomagają kaźmierskich duszpasterzy. Do tych grup należ m.in. Panie z Żywego Różańca, Rady: Duszpasterska i Ekonomiczna, Parafialny Zespół Caritas, Komitet Odnowy Cmentarza, Krąg Biblijny, Grupa Modlitewna, Panowie zbierających składkę i osoby, które podjęły się modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych (Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego).

Więcej…

 

Festiwal kolęd w Sokolnikach Wielkich

Festiwal kolęd w Sokolnikach Wielkich"Staropolskie kolędowanie”, "Kolędowe serce Mazowsza", „Nasze wieczne kolędowanie” – to tytuły kilku powszechnie znanych festiwali, na których kolęda śpiewem radosnym rozbrzmiewa. Mało tego, w taki sympatyczny i piękny sposób głosi się w trakcie śpiewu „dobrą nowinę", nowinę o narodzinach Zbawiciela. Jeśli natomiast takie śpiewne spotkanie ma miejsce w święto „Trzech Króli” to wybrzmiewa ono wówczas całą pełnią naszej polskiej tradycji. I właśnie w taki sposób można w skrócie podsumować to, co wydarzyło się dzisiejszej świątecznej niedzieli w sokolnickiej kaplicy.

Więcej…

 

Jasełka przedszkolne 2012r.

Przedszkolne Jasełka 2012Spotkaliśmy się w piątek 14 grudnia i w niedzielę 16 grudnia w naszej kaplicy Sióstr Urszulanek w Sokolnikach Wielkich, aby podziwiać talenty naszych małych aktorów. Dzieci, jak i dorośli, byli zaskoczeni dużą frekwencją ze strony rodziców, babć i dziadków, zaproszonych gości. Jeden Aniołek z grupy maluchów stojąc na scenie zobaczył "tłum" ludzi, był bardzo zdziwiony tą sytuacją, gdyż dzieci ćwiczyły Jasełka w pustej kaplicy i widząc tak liczne grono gości powiedział: "A te wszystkie ludzie co tu robią". Wiedząc, że za chwilę będzie następne pytanie wyjaśniłam dziecku, że wszyscy przyszli posłuchać jak maluszki śpiewają Dzieciąteczku kolędy. Aniołek mógł dalej spokojnie występować.

Więcej…

 
Witamy Gości
Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 
Ostatnio zasnęli w Bogu

ś. † p.

Monika Frąckowiak z MyszkowaWieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

Media Katolickie