Panel Logowaniamod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj84
mod_vvisit_counterWczoraj470
Dzisiaj: Lip 28, 2014

Międzydekanalny turniej piłki halowej ministrantów

Międzydekanalny turniej piłki halowej ministrantów 30 listopada 2013 roku odbył się w hali naszego gimnazjum międzydekanalny turniej piłki halowej ministrantów o puchar ks. Proboszcza Krzysztofa Musiała. Uczestniczyli w nim ministranci z sześciu okolicznych parafii: Tarnowa Podgórnego, z obydwu parafii w Szamotułach, Żydowa, Ostroroga oraz dwie drużyny wystawione przez gospodarzy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ministrantów z Ostroroga, drugie drużyna z parafii św. Krzyża w Szamotułach, a trzecie z Tarnowa Podgórnego. Poza tym przyznano dodatkowe nagrody za najlepszego strzelca, bramkarza oraz zawodnika.

Więcej…

 

uBoga droga - Tyle masz, ile dasz

ADWENT 2013Pomysł na tegoroczne roraty dał papież Franciszek. Kiedy go wybierano, jeden z kardynałów powiedział: „Nie zapomnij o ubogich”. A papież natychmiast pomyślał o św. Franciszku z Asyżu. „Jak bardzo chciałbym Kościoła ubogiego i dla ubogich!” – to była druga myśl papieża.

Zapraszamy dzieci naszej parafii do udziału w tegorocznych RORATACH - codziennym nabożeństwie odprawianym w czasie Adwentu. Nabożeństwa te sprawowane są na cześć Marii Panny, którą prosimy o przyjście Chrystusa. W naszym kościele Roraty od poniedziałku do piątku o godz.18.00, a w sobotę o godz. 6.00 rano. Dzieci przychodzą z lampionami i z karteczkami z imieniem i nazwiskiem, gdyż będą losowane figurki, które zostały poświęcone pierwszego dnia, czyli w poniedziałek 2 grudnia.

Więcej…

 

Październik miesiącem modlitwy różańcowej

Wystawa różańcowaW październiku, miesiącu Różańca Świętego wierni odwiedzający naszą świątynię mogli obejrzeć wystawę różańcową. Prace (różańce) zaprezentowane przez dzieci ze szkoły podstawowej zaskakiwały pomysłowością i starannością wykonania.Wystawie towarzyszyły niezwykle wymowne hasła m.in. „Będziesz modlił się jak trzeba, Bóg zabierze Cię do nieba!”, „Różaniec – mały, ale doskonały” i wiele innych równie wspaniałych.

Więcej…

 

15 lat posługi dla dobra naszej parafii

15 lat posługi dla dobra naszej parafiiW tym roku mija 15 lat od kiedy swoją posługę przy kaźmierskiej świątyni rozpoczęła p. Janka. Od tego czasu p. Janka z wielką dbałością opiekuje się naszym kościołem i jego otoczeniem. Dba o porządek i czystość. Jej między innymi zawdzięczamy to, że na wszelkie uroczystości religijne nasza świątynia była zawsze ładnie wystrojona. Jest autorką wielu dekoracji okolicznościowych, żłóbków bożonarodzeniowych, wielkanocnych Grobów Pańskich i innych.

Więcej…

 

Dziękowali Bogu za dobre plony

Dożynki 2013Od uczestnictwa w uroczystej Mszy św. dziękczynnej rozpoczęli rolnicy z gminy Kaźmierz obchody corocznego święta plonów. Mszę w intencji rolników odprawili wspólnie księża Piotr Budasz – proboszcz z Bytynia i Krzysztof Musiał proboszcz z Kaźmierza. Na uroczystość przybyły z wieńcami dożynkowymi delegacje ze wszystkich sołectw naszej gminy.

Więcej…

 

Pielgrzymi z Kaźmierza przed Obliczem Matki Bożej Pocieszenia Szamotuł Pani

Pielgrzymi z Kaźmierza przed Obliczem Matki Bożej Pocieszenia Szamotuł PaniW dniu 24 sierpnia 2013 r., w ramach Tygodnia Maryjnego Cudownego Obrazu Matki Bożej - Szamotuł Pani kaźmierscy parafianie uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny i naszej wspólnoty parafialnej. W Eucharystii koncelebrowanej, której przewodniczył proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał uczestniczyły poczty sztandarowe straży pożarnej, policji i bractwa kurkowego. Jednym ze współcelebrantów był wikariusz kaźmierski ks. Maciej Przybylak.

Więcej…

 

Z życia parafii

Imieniny ks. KrzysztofaW ostatnich dniach lipca 2013 r., miało miejsce kilka wydarzeń związanych z naszą wspólnotą parafialną.

W dniu 25 lipca o godz. 18.00 odprawiona została msza św. imieninowa w intencji naszego proboszcza ks. Krzysztofa Musiała. Mszę w tej intencji zamówiły Panie z Żywego Różańca. Po mszy parafianie złożyli ks. proboszczowi stosowne życzenia.

Więcej…