Panel Logowaniamod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj53
mod_vvisit_counterWczoraj1324
Dzisiaj: Lip 24, 2014

15 lat posługi dla dobra naszej parafii

15 lat posługi dla dobra naszej parafiiW tym roku mija 15 lat od kiedy swoją posługę przy kaźmierskiej świątyni rozpoczęła p. Janka. Od tego czasu p. Janka z wielką dbałością opiekuje się naszym kościołem i jego otoczeniem. Dba o porządek i czystość. Jej między innymi zawdzięczamy to, że na wszelkie uroczystości religijne nasza świątynia była zawsze ładnie wystrojona. Jest autorką wielu dekoracji okolicznościowych, żłóbków bożonarodzeniowych, wielkanocnych Grobów Pańskich i innych.

Więcej…

 

Dziękowali Bogu za dobre plony

Dożynki 2013Od uczestnictwa w uroczystej Mszy św. dziękczynnej rozpoczęli rolnicy z gminy Kaźmierz obchody corocznego święta plonów. Mszę w intencji rolników odprawili wspólnie księża Piotr Budasz – proboszcz z Bytynia i Krzysztof Musiał proboszcz z Kaźmierza. Na uroczystość przybyły z wieńcami dożynkowymi delegacje ze wszystkich sołectw naszej gminy.

Więcej…

 

Pielgrzymi z Kaźmierza przed Obliczem Matki Bożej Pocieszenia Szamotuł Pani

Pielgrzymi z Kaźmierza przed Obliczem Matki Bożej Pocieszenia Szamotuł PaniW dniu 24 sierpnia 2013 r., w ramach Tygodnia Maryjnego Cudownego Obrazu Matki Bożej - Szamotuł Pani kaźmierscy parafianie uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny i naszej wspólnoty parafialnej. W Eucharystii koncelebrowanej, której przewodniczył proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał uczestniczyły poczty sztandarowe straży pożarnej, policji i bractwa kurkowego. Jednym ze współcelebrantów był wikariusz kaźmierski ks. Maciej Przybylak.

Więcej…

 

Z życia parafii

Imieniny ks. KrzysztofaW ostatnich dniach lipca 2013 r., miało miejsce kilka wydarzeń związanych z naszą wspólnotą parafialną.

W dniu 25 lipca o godz. 18.00 odprawiona została msza św. imieninowa w intencji naszego proboszcza ks. Krzysztofa Musiała. Mszę w tej intencji zamówiły Panie z Żywego Różańca. Po mszy parafianie złożyli ks. proboszczowi stosowne życzenia.

Więcej…

 

Zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała 2013W czwartek 6 czerwca 2013 r., zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Był to czas szczególnej łaski. Przez cały tydzień parafianie uczestniczyli w nabożeństwach i procesjach dookoła kościoła. Na zakończenie oktawy odprawiona została uroczysta Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył wikariusz ks. Maciej Przybylak w asyście proboszcza ks. Krzysztofa Musiała. Po mszy wyruszyła uroczysta procesja do czterech ołtarzy zbudowanych wokół naszej świątyni.

Więcej…

 

Lednica 2013

Lednica 2013Po raz siedemnasty 1 czerwca 2013 r., odbyło się Spotkanie Młodych - Lednica 2000. Pod Bramę -Rybę usytuowaną nad Jeziorem Lednickim dotarło ponad 50 tys. osób w tym grupa naszych młodych parafian. Tegoroczne spotkanie przebiegło pod hasłem „W imię Ojca” i nawiązywało do ważnej powinności, jaką jest ojcostwo widziane w trzech wymiarach: Bóg jako nasz Ojciec niebieski, ojciec jako głowa mej rodziny i ja, który może nim będę w przyszłości. W trakcie spotkania młodzież z zaangażowaniem modliła się i słuchała ważnych słów, którymi obdarowywali ich goście.

Więcej…

 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Boże Ciało 2013Darem niebios możemy bez wątpienia określić wspaniałą aurę, która dopisała 30 maja w czasie tegorocznej uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Podczas procesji eucharystycznej, która w tym roku przeszła ulicami ks. Faustmanna, Orzeszkowej, Reja, Jana Pawła II i Rynek wiernym cały czas towarzyszyło piękne słońce. Nie było, by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że tego samego dnia w godzinach popołudniowych nad Kaźmierzem przeszły aż cztery burze, którym towarzyszyły ulewne deszcze.

Więcej…