blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

Koncert organowy   W niedzielę 6 października 2019 r. w naszej świątyni odbył się kolejny już koncert organowy organizowany przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kaźmierzu i naszą parafię. Tym razem przed kaźmierską publicznością wystąpiło trio w składzie; Barbara Gutaj-Monowid - sopran, Radosław Mateja-organy i Jan Czaja-wiolonczela. W programie koncertu, który prowadził Waldemar Hermann, znalazły się utwory takich kompozytorów jak; Gordon Young, Johann Sebastian Bach, Robert Schumann, Anton Arensky, Vincenzo Bellini, Camille Saint-Saëns, Giacomo Puccini, Ernest Bloch, Jacek Sykulski, Ennio Morricone, Wojciech Kilar i César Franck.

Alicja Szopa

P1000523   01.08.2019 r. z Kaźmierza wyruszyła pielgrzymka autokarowa na Mazury. Naszym opiekunem  był ks. Proboszcz Krzysztof Musiał. Do Gietrzwałdu dotarliśmy o 5.30. O godzinie 6.00 przy opadającej na Gietrzwałdzkich Błoniach mgle, na tle przyległego lasu przy kapliczkach obrazujących sceny Męki Pańskiej uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej pod przewodnictwem naszego Proboszcza. Następnie udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, aby odmówić różaniec i uczestniczyć we Mszy Świętej sprawowanej przez ks. Proboszcza. Po Mszy Św. każdy miał czas dla siebie, aby spożyć ranny posiłek, odpocząć i udać się po cudowną wodę do źródełka, które zostało pobłogosławione przez Maryję podczas objawień - „aby chorzy, którzy Tu będą przychodzić, mogli czerpać tę wodę, nią się obmywać i pić, mogli otrzymać zdrowie, jeżeli będą ufać Bogu i modlić się”. Po zakończeniu zwiedzania przejechaliśmy do Starego Folwarku do hotelu.

Jerzy Oses

AVE MARIA w letnim brzmieniu  Niedzielny wieczór 30 czerwca 2019 r. w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kaźmierzu wypełniły dźwięki wspaniałej muzyki organowej. Na prawdziwą ucztę dla uszu zaprosił miłośników muzyki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kaźmierzu. Był to już czwarty koncert w naszym kościele, ale ten wyróżnił się tym, że zgromadził bardzo liczną publiczność, co mile zaskoczyło organizatorów i występujących artystów. Na koncert zatytułowany „AVE MARIA w letnim brzmieniu” złożyło się kilkanaście utworów znakomitych kompozytorów, które po mistrzowsku wykonali; sopranistka-Barbara Gutaj-Monowid, skrzypaczka-Emilia Gutaj i organista Krzysztof Koput. Organizatorami obok UTW byli ponadto; Starostwo Powiatowe w Szamotułach, proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał a spory wkład realizację tego, jak i poprzednich koncertów miała p. Dorota Kwiatkowska. Prowadzącym ten ponad godzinny koncert był Waldemar Hermann.

Remigiusz Kaczmarek

Odpust   We współczesnym świecie przykładem wręcz można powiedzieć uniwersalnej świętości dla wszystkich jest z pewnością postać św. Urszuli Ledóchowskiej. Jej charyzmat może być podjęty praktycznie przez każdego, kto w imię miłości i wiary do Chrystusa i Jego Kościoła chce dawać świadectwo Ewangelii. Dziś z perspektywy lat trudno sobie wyobrazić Kościół Powszechny bez jej przykładu. Dzieje się tak ponieważ wszyscy możemy uczyć się od Matki Urszuli tych jakże prostych działań, które budują nasz świat bardziej ludzki. Dzięki jej przykładowi pełniej realizowane mogą być takie wartości, jak: miłość do drugiego człowieka, pokój, wolność, sprawiedliwość czy solidarność z potrzebującymi. Jej postać i przykład w sposób namacalny pokazują, jak na co dzień realizować to nowe „przykazanie miłości”, czy może raczej politykę miłości – jak sama mówiła: „moją polityką jest miłość”.