blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
A. Borowiak, A. Szopa

   Dnia 20 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Recytacji Poezji i Prozy Świętego Jana Pawła II oraz utworów Jemu Poświęconych i prezentacji piosenek religijnych. Nad konkursem patronat objęli: Starosta Powiatu Szamotulskiego – Beata Hanyżak, Wójt Gminy Kaźmierz – Zenon Gałka, Dziekan Dekanatu Szamotulskiego -  ks. Dziekan Tomasz Ren, Proboszcz Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kaźmierzu - ks. Krzysztof Musiał, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu – dr Sylwia Zagórska, Bank Spółdzielczy Duszniki.

Parafia Kaźmierz

   W dniu 22 kwietnia przy pięknej pogodzie, pod opieką ks. Proboszcza Krzysztofa Musiała odbyła się pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie i sanktuarium Świętego Krzyża w Biezdrowie. W pielgrzymce brali udział członkowie Grupy Modlitewnej Ojca Pio oraz chętni parafianie. W czasie podróży towarzyszył nam śpiew pieśni religijnych i modlitwa różańcowa. Zapoznaliśmy się z historią sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej przygotowaną przez animatorkę Grupy Mieczysławę Pecelt.

A. Borowiak, A. Szopa, B. Trochimowicz

03   W dniach 13-15 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne dla uczniów klas I-VIII. Hasło, które przyświecało tym spotkaniom to „Kościół to MY” - miało na celu zachęcenie uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu Kościoła. Podczas rekolekcji, zorganizowano różne formy pracy i spotkań dla różnych grup wiekowych. Dla klas młodszych, czyli I-III, konferencję prowadziła Siostra Klaudia Grochowska ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z Lubonia. Siostra przybliżyła dzieciom postać sługi Bożego bł. Edmunda Bojanowskiego. Uświadomiła dzieciom, że Kościół to My-grupa-ludzi wierzących i wspomagających się codziennym życiem.